MUN Öğretmen ve MUN Düzenleme Eğitimi

MUN - Model United Nations Nedir?

MUN - Model United Nations, Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslardır. Dünyanın dört bir tarafından gelen katılımcı öğrenciler, MUN konferanslarında gerçek dünya meselelerini tartışmaktadır. MUN, ortaöğretim kurumları, liseler, üniversiteler, eğitim kuruluşları ve dünyanın pek çok akademik otoritesi tarafından öğrenciler için en prestijli akademik aktivite olarak kabul edilmektedir. MUN Konferanslarının sonuç bildirgeleri, tavsiye niteliğinde Birleşmiş Milletlere gönderilmektedir. Tipik bir Birleşmiş Milletler Konferansı şeklinde geçen MUN Konferanslarında öğrenciler, kendileri için belirlenen ülkelerin birer delegesi olarak Güvenlik Konseyi, Ekonomik ve Sosyal Konsey, Silahsızlanma Komisyonu gibi birimlerde görev almaktadır. MUN Konferanslarına katılan öğrenciler, bir ülke delegesi olarak konferanslara katılırlar. Böylece öğrenciler, dünya meselelerine başka ulusların bakış açısı ile bakabilmeyi öğrenmekte ve farklı ülkelerin coğrafi, sosyal, ekonomik, siyasi ve idari yönleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmaktadır.

Öğretmenler için MUN Eğitimi:

MUN konferanslarının genel prosedürü hakkında bilgi sahibi olabilir, öğrencilerinizi Türkiye'deki ve yurt dışındaki MUN konferanslarına hazırlayabilir, haftalık MUN kulüp çalışmalarınızı sistematik ve düzenli bir şekilde icra edebilirsiniz. Ayrıca MUNTurkey.com'un saglayacagı dökümanları ve videoları arşivinize ekleyebileceksiniz.

MUN Düzenleme Eğitimi:

MUN Konferansı düzenlemek isteyen okullara ve yabancı dil öğretmenlerine özel olarak hazırlanan içeriğimizle MUN konferansının düzenlenmesine yönelik tüm bilgileri bu eğitimde edinebilirsiniz. MEB izni, Akademik ve Organizasyon takımlarının kurulması, prosedür bilgileri, süreç yönetimi ve gerekli tüm diğer bilgiler bu eğitimde sizi bekliyor olacak.


Eğitmen Bilgileri:

Bahar ÖNAL:

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden 1992 yılında mezun olmuştur. Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi tarafından yurtdışında düzenlenen öğretmen eğitimlerine katılmıştır ve öğrenen öğretmen prensibini hayat boyu öğrenme prensibiyle birleştirmiştir. Mesleğe başladığı yıldan beri İstanbul'da çeşitli özel okullarda ve dil merkezlerinde İngilizce öğretmeni, bölüm başkanı, sınav koordinatörü, Comenius Proje direktörü ve MUN / JMUN Danışmanı olarak çalışmıştır. Öğrencilerini ulusal ve uluslararası MUN konferansları için büyük özen ve çaba göstererek eğitmiştir. Öğrencilerine, MUN konferanslarına katılmaları için gerekli olan temel becerileri kazanmalarında rehberlik etmiş ve onları küresel sorunların farkında olarak rakip delegelerinin işbirliğiyle sorunları çözmeye istekli bireyler olarak yetişmesini sağlamıştır ve sağlamaktadır. MUN ve JMUN konferanslarının yanı sıra özel okullarda ve üniversitelerde düzenlenen birçok yerel / uluslararası ELT konferansında hem dinleyici hem de öğretmen eğitimcisi olarak aktif bir şekilde yer aldı. Dil Derslerinde Gerçek Amaçlı Otantik Materyaller Kullanmak (2005 yılında Terakki Okulları ELT Konferansında), İnternet ile EFL / ESL'yi Beslemek (2002'de HEV Kemerköy Okulları'nda) ve Sosyal Sorumluluk Kapsamında İngilizce (2016'da TÖZOK'ta) ) - İngilizce öğretiminin akranlar tarafından sosyal sorumlulukla bütünleştirilmesi alanlarında sunumlar yapmıştır. Öğretmenlerin Akademik Yazma ve MUN atelye çalışmalarıyla ve dokümanlarıyla dopdolu olan bu verimli eğitimden faydalanmakla kalmayıp aynı zamanda konferansa değerli deneyimleri, bilgi birikimleri ve etkileşimleriyle katkıda bulunacağına inanıyor.

Anıl İPEKÇİ:

Anıl İPEKÇİ, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden 2013 yılında mezun oldu. Pedagojik formasyon sertifika programını 2014 yılında Gazi Üniversitesi'nde tamamladı. Başkent Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünde yüksek lisans tezini yazmaya devam etmektedir. 2017 yılında Pilgrims'den öğretmen yetiştirme sertifikası almıştır. Profesyonel kariyeri boyunca birçok MUN Kulübü kurdu, 100'den fazla MUN konferansına katıldı ve Türkiye'nin doğusundaki Uluslararası MUN konferansı olan MUNEF 2017'yi düzenledi. iki binden fazla aktif üyesi ve on dört binin üzerinde sosyal medya takipçisi olan Türkiye'deki lider MUN platformu olan MUNTurkey.com'un (2016) kurucusudur. Bu platform Türkiye genelinde MUN konferanslarını destekliyor ve MUN konusunda öğrencilere, öğretmenlere ve okullara eğitimler veryor.Aynı zamanda MUNTurkey.com sınırlarını yurtdışına da taşımayı planlıyor. Anıl İpekçi, üç yıldan beri devlet ve özel ortaöğretim okullarından, liselerden ve üniversitelerden öğrenci ve öğretmen yetiştiriyor. Kariyerinin tamamını MUN programına dayandırmayı planlıyor.