Ters Yüz Öğrenme İle Canlanan Dersler

Öğrenmeleri için en güçlü araçlar, aslında öğrencilerin kullanmayı en sevdikleridir. Bu eğitimden sonra hazırladığınız ders materyallerini öğrencilerinizle paylaştığınızda sihirli şeyler olacaktır. Her düzeyde bireysel öğrenim için benzersiz fırsatlar yaratabilirsiniz!

 

Açıklama ve Kazanımlar

Bu eğitim ile hazırlayacağınız materyaller sayesinde “her öğrenci için, her seviyede ve her sınıfa” uygun işletim sisteminden bağımsız etkileşimli interaktif dokümanlar, dijital kitaplar & fasiküller hazırlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız materyallerin baskı alınmış gerçek kitaplara benzemesi ilk başta en çok dikkati çeken özelliklerdendir.

● Kendi yarattığınız(bookcase) kütüphanede oluşturduğunuz Dönüştürülmüş Sınıf Metoduyla farklı öğrenme biçimlerine hitap eden ders dokümanlarınızı hazırlayabilirsiniz.

● Kendi ders videolarınızı hazırlayıp ister Youtube kanalınız üzerinden isterseniz hazırladığınız Flipbook kitapçıkların içerisine koyarak öğrencilerle paylaşabilirsiniz.

● İşletim sisteminden (Windows, Mac os vb), cihazdan (telefon, tablet, bilgisayar vb), mekandan (sınıf içi, sınıf dışı) ve zamandan (ders saatinde veya ders dışı zamanlarda) bağımsız olarak çalışabilecek bir formata dönüştürebilirsiniz.

● Güncel Web 2.0 araçlarıyla, h5p ve k8 apletlerini kullanarak sonsuz soru üretip hazırladığınız ders materyalinizi hayal gücünüzü de katarak zenginleştirebiliriz.

 

Eğitmenler

Serap Sayım, M.Sc Tuğrul ALPI

 

Hedef Kitle

K-12 Öğretmenleri (tüm branşlar)

 

Kullanılan Araçlar

Bilgisayara kurulacak tüm programlar ETZ Akademi tarafından sağlanacaktır.

Katılımcıların varsa tabletlerini yanlarında getirmesi tavsiye olunur.

 

Takip ve Geri Bildirim

Eğitim tamamlandıktan sonra, Öğretmenlere kendi ders notlarıyla ilgili Flipbook yapmaları için ödevler verilir. Flipped Learning metoduna uygun çıkardıkları ürünlerin kalitesi, verimi ve etkililiği incelenir ve geri bildirimler verilir.

 

Eğitmen Bilgileri

SERAP SAYIM:

Educational Technology Specialist / ICT Teacher (Eğitim Teknolojileri Uzmanı/Bilgisayar Öğretmeni)

Bilgisayar Öğretmeni ve Eğitim Teknolojileri Uzmanı olan Serap SAYIM Yüksek lisans eğitimini Yönetim Bilişim Sistemleri üzerine derece ile tamamlamıştır. Uzun yıllardır öğretmenlik ve Eğitim Teknolojileri Koordinatörü görevlerini yürüterek hem öğrencilerin Bilişim Teknolojileri ile tanışmasını sağlamış hem de öğretmenlerin mesleki gelişimleri ve okullarda teknoloji entegrasyonu noktasında liderlik etmiştir.
Ulusal ve uluslararası platformlarda öğretmen eğitimleri yaparak Eğitimde Dijital Dönüşüm noktasında liderlik yapmaktadır.

 

TUĞRUL ALPI:

Educational Technology Specialist / Mathematics Teacher (Eğitim Teknolojileri Uzmanı/Matematik Öğretmeni)

Matematik bölümünden derece ile mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesinde Uygulamalı Matematik alanında yüksek lisans (Modeling wave propagation ın piezoelectric materials) tezini vermiştir. Netron Bilişim Akademisinden MCPD (Microsoft Certified Professional Developer) sertifikası ve Bahçeşehir Üniversitesi’nden BAUSTEM STEM Lider Öğretmen sertifikası almıştır. Bir süre yazılım (C#, Asp.net,SQL) sektöründe çalıştıktan sonra özel okullarda matematik öğretmenliği ve eğitim teknoloğu olarak görev yapmıştır. Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması danışma kurulu üyesi olan Tuğrul ALPI’nın Oran Yayıncılık tarafından yayınlanmış matematik ders kitapları bulunmaktadır.
Ulusal ve uluslararası platformlarda öğretmen eğitimleri yaparak eğitimde teknoloji entegrasyonu ve dijital eğitsel programlar konusunda araştırmalarını sürdürmektedir.

 

Sertifika

Eğitime katılan herkese ETZ Akademi tarafından katılım sertifikası verilecektir.